Pleť

Typy pleti

10. července 2012 v 9:00 | Belinda
Typy pleti
Myslím si, že asi každý ví jaký typ pleti má. Ale stejně o tom píši článek, protože rozpoznat typ pleti je velmi důležité. Hlavně pro vybírání výrobků na její ošetřování. Pokud nebudete používat správné přípravky může se vaše pleť fatálně zhoršit. To nechci nikoho strašit. Je to pouze na citlivosti pleti.


Tak a teď už přejdeme k různým typům pleti.

Mastná pleť
Typickým znakem jsou rozšířené póry a lesk, který je viditelný již krátce po čištění. Mastná působí často bledě a těstovitě a má sklony k nečistotám, jako jsou různé varianty akné. Její výhodou však je, že díky mastnému filtru je dobře chráněna proti vysychání, neboť silnější vrstva ji chrání před vnějším poškozením. Tím zůstává mastná pleť z nejdéle hladká, bez vrásek. Tato pleť vyžaduje zvýšenou pozornost a péči v podobě pravidelného hlubokého čištění pleti, ale i správné životosprávy.

Suchá pleť
Je mírně pórovitá a růžová. Suchá pleť je méně odolná, snadno zranitelná a někdy jí prosvítají rozšířené žilky. Je málo chráněna proti vlivům vnějšího prostředí (sluneční záření, teplotní kontrasty), protože její mazové žlázy fungují nedostatečně. Výhodou tohoto typu pleti je, že dlouho vypadá pěkně a nevyskytují se při ní problémy s pupínky, na druhé straně díky malé hydrataci se dříve vytvářejí hluboké vrásky.

Normální pleť
To je ideální typ pleti. Je totiž vhodně zvolenou kombinací mastné a suché. Mazové žlázy produkují přiměřené množství mazu, póry jsou jemné, taková pleť má sametově hebký povrch a jemně růžovou barvu.

Smíšená pleť
Se projevuje nestejnoměrným rozložením mazových žláz, což způsobuje nepěkné mastné partie většinou na čele, nose a bradě - v takzvané "zóně T". Ostatní partie - víčka, tváře horní ret a krk bývají sušší. Bohužel to nejčastěji vyskytující se typ pleti, a je třeba věnovat jejímu ošetření náležitou péči.
 
 

Reklama