Červenec 2012

Chyby v líčení

11. července 2012 v 9:00 | Belinda |  Líčení
Chyby v líčení
Postup líčení
Není to nic těžkého nalíčit se správně. Chce to jen znát pár základních pravidel. Znám pár holek, které tohle neví a výsledek jejich líčení je opravdu otřesný.
Věř nebo ne, ale i u líčení musíš zapojit mozek. Vlastně když se zamyslíš nad tím co děláš, mělo by ti dojít, že výsledek bude otřesný, nebo naopak úchvatný.
Připravila jsem si pár chyb, které dívky dělají a někdy ani neví proč.

Chyba 1.
Na obličej nanese nejdřív pudr a až potom make-up. Když to budeš dělat takto, make-up ti nebude na obličeji držet. A příšerně si tím vysušíš obličej. Takže si pamatuj nejdřív make-up potom pudr. Nikdy naopak!!!

Chyba 2.
Stíny na oči po tužce na oči. Takhle to nedělej, protože si tím tužku skoro úplně smažeš. A navíc tužka ti vydrží déle, když ji naneseš na stíny.

Chyba 3.
Tužka na oči po řasence. Tohle nikdy nedělej, když jsi zapomněla použít tužku vykašli se na ní. Pokud se to budeš snažit opravit dodatečně, akorát si k sobě slepíš řasy, nebo si tu řasenku pěkně rozmažeš.

Chyba 4.
Tužka na rty po lesku. Nemá cenu nanášet konturovací tužku na rty po lesku. Tužka na rty drží jen v připadáš, že si ji nanášíš na holou kůži jinak ne.

Chyba 5.
Pudr po řasence. Když to uděláš v tomto pořadí nalepíš si na řasy kousky pudru a už se jich nezbavíš. Takže řasenku používej skoro až na konec.

Chyba 6.
Korektor potom make-up. Jaký to má smysl udělat v tomto pořadí?? Když nejdřív naneseš korektor a na něj make-up tak si ten korektor make-upem smázneš.

Chyba 7.
Pudr na nezaschnutý krém. Výsledek tohoto je opravdu děsný. Musíš nechat krém zaschnout, jinak se ti na obličeji objeví tmavé skvrny a musíš začít od znova.

Chyba 8.
Kleště na řasy po řasence. Nejdřív si musíš natočit řasy a potom je namalovat, když to uděláš naopak slepíš si řasy a taky si je polámeš.

Typy pleti

10. července 2012 v 9:00 | Belinda |  Pleť
Typy pleti
Myslím si, že asi každý ví jaký typ pleti má. Ale stejně o tom píši článek, protože rozpoznat typ pleti je velmi důležité. Hlavně pro vybírání výrobků na její ošetřování. Pokud nebudete používat správné přípravky může se vaše pleť fatálně zhoršit. To nechci nikoho strašit. Je to pouze na citlivosti pleti.


Tak a teď už přejdeme k různým typům pleti.

Mastná pleť
Typickým znakem jsou rozšířené póry a lesk, který je viditelný již krátce po čištění. Mastná působí často bledě a těstovitě a má sklony k nečistotám, jako jsou různé varianty akné. Její výhodou však je, že díky mastnému filtru je dobře chráněna proti vysychání, neboť silnější vrstva ji chrání před vnějším poškozením. Tím zůstává mastná pleť z nejdéle hladká, bez vrásek. Tato pleť vyžaduje zvýšenou pozornost a péči v podobě pravidelného hlubokého čištění pleti, ale i správné životosprávy.

Suchá pleť
Je mírně pórovitá a růžová. Suchá pleť je méně odolná, snadno zranitelná a někdy jí prosvítají rozšířené žilky. Je málo chráněna proti vlivům vnějšího prostředí (sluneční záření, teplotní kontrasty), protože její mazové žlázy fungují nedostatečně. Výhodou tohoto typu pleti je, že dlouho vypadá pěkně a nevyskytují se při ní problémy s pupínky, na druhé straně díky malé hydrataci se dříve vytvářejí hluboké vrásky.

Normální pleť
To je ideální typ pleti. Je totiž vhodně zvolenou kombinací mastné a suché. Mazové žlázy produkují přiměřené množství mazu, póry jsou jemné, taková pleť má sametově hebký povrch a jemně růžovou barvu.

Smíšená pleť
Se projevuje nestejnoměrným rozložením mazových žláz, což způsobuje nepěkné mastné partie většinou na čele, nose a bradě - v takzvané "zóně T". Ostatní partie - víčka, tváře horní ret a krk bývají sušší. Bohužel to nejčastěji vyskytující se typ pleti, a je třeba věnovat jejímu ošetření náležitou péči.

Výroba masek

9. července 2012 v 9:00 | Belinda |  Domácí výrobky
Výroba masek

Peelingová maska
Tuhle masku nepoužívejte moc často.
Potřebuješ lžíci vody a 2 lžíce polohrubé mouky. Rozmícháš v nádobě a naneseš na obličej. Tato maska působí 10-15 minut. Až maska zaschne opatrně ji oddrolíš a smyješ zbytky.

Maska na unavenou pleť
Maska je výživná, regenerační a je vhodná pro všechny typy pleti
1 zralé avokádo
1 lžička medu
1 lžička bílého jogurtu
1 lžička čerstvé citronové šťávy

(pro citlivou či alergickou pleť můžeme citronovou šťávu vynechat )
Avokádo vydlabete ze slupky a rozmělníme vidličkou na kaši,
přidáte zbylé ingredience a důkladně promícháte

Maska na mastnou a problematickou pleť
Čistí a stahuje póry, pleť příjemně hydratuje a dodává kůži vitamíny.
1 jablko
1 lžička bílého jogurtu
1 lžička medu
1/2 lžičky mleté skořice
1 lžička ovesných vloček
Jablko se musí oloupat a nastrouhat na jemném struhadle nebo rozmixovat, přidáte zbylé ingredience a promícháte v kaši.

Maska na suchou pleť
Je vhodná i na citlivou pokožku, v případě mastné či problematické pleti je lepší ubrat nebo úplně vynechat olej.
1 zralý banán,
1 vaječný žloutek,
2 lžičky panenského olivového oleje
Oloupaný banán rozmělníte vidličkou na kaši, přidáte žloutek, olej a promícháte.


Tipy na domácí masky

5. července 2012 v 15:34 | Belinda |  Domácí výrobky
Tipy na domácí masky
Po doma vyrobené masky se znovu stávají velmi oblíbené. Hodně slečen si nevyrábí svoje vlastní masky, protože je mnohem jednodušší zaběhnout si do drogerie a koupit si ji pohodlně v obchodě. Oproti maskám kupovaným mají tyto masky mnoho výhod. Můžeš do nich nacpat spoustu vitamínů, můžeš si jí udělat kolik chceš, pokud ti nebude vyhovovat tak jí prostě sníš. Všechny masky jsou jednoduché a všechny ingredience seženeš doma a nebo v obchodě.

Jako základ každé masky můžete použít bílý jogurt, tvaroh s mlékem, med, olivový olej, ovesné vločky, smetana nebo samotné mléko. Potom je velmi důležitá ovocná a zeleninová složka. Ovoce i zeleninu rozmixujeme do základu. Používat se mnohou například meruňky, broskve, jahody, jablka, meloun, banán, citron, pomeranč, avokádo, okurka, papája, kiwi. Do masek se dále přidávají různé bylinky, můžete použít čerstvé, ale i sušené. Nezapomínejte, že maska se VŽDY aplikuje na vyčištěnou pleť.